Salsa Moda - Dans Ayakkabısı - Dans Kostümleri

Salsa Moda – Trend Tasarımlar ve Göz Alıcı Parçalar

Salsa Moda – Trend Tasarımlar ve Göz Alıcı Parçalar

Salsa moda seçenekleriyle ilgili gelişen yeni tasarımlar ve özel parçalar, performansınızın güzelliğini bir adım öteye taşımak için şarttır. Öyle ki performans sırasında dansçıların baştan aşağı uyum içerisinde olmaları ve yaptıkları koreografiye uygun tasarımları tercih etmeleri gerekmektedir.

Latin dansları için en önemli şey ayakkabıdır. Salsa ayakkabıları ise bu kategorinin en önemli adımını oluşturur. Yapılan hareketleri dansçı için en kolay ve güvenilir hale getirmek için tasarlanmış değişik renkte ve tarzda dans ayakkabısı bulmak mümkün. Bunun yanında dansçının hareket imkânını artıracak aynı zamanda göz dolduran birbirinden güzel kostümler dansçılarımız tarafından giyiliyor.

Salsa Dans Ayakkabısı Nasıl Olmalıdır?

Bir dansçının güzelliğini ve performansını öne çıkartacak en önemli bölüm ayakkabılardır. Hem tasarım hem de model olarak dikkat çekici bir tasarıma sahip olması gerekirken aynı zamanda rahatta olmasıdır.

Dans ayakkabısı seçmenin püf noktaları;

 • Dans ayakkabısı seçmeden önce Kadıköy, Taksim gibi mağazaların yoğun olduğu bölgeleri gezmeli ve karşılaştırma yapmalısınız.
 • Ayakkabı seçimi dans türünüzü ortaya çıkartırken aynı zamanda karakterinizle ilgili de ipucu verecektir. Tarzınızdan uzak modellerle zaman kaybetmemelisiniz.
 • Her ayakkabıyı mutlaka denemeli eğer mümkünse figür denemeleri yapmalısınız.
 • Kostümünüzle uyumlu olmasına gayret edin, ne de olsa ayakkabı ve kıyafet birbiriyle uyumlu olmalıdır.
 • Ayak yapınızı dikkate almalısınız. Sadece modelin güzelliğini düşünerek bileğinizi, tarak kemiklerinizi zorlayacak bir tercihte bulunamamalısınız.

Salsa Kostümleri Nasıl Olmalıdır?

Dans KostümleriDansın tarzını yansıtan bir diğer etken ise kostümlerdir. Hem sizi güçlü hissettir hem de seyircilerin daha çok dikkatini çekmenizi sağlar. İstediğiniz karaktere bürünebilirsiniz. Salsa dans kostümleri ile istediğiniz havayı estirebilirsiniz.

Dans kostümü seçmenin püf noktaları;

 • Salsanın eşli bir dans türü olması sebebiyle kostüm seçerken erkek ve kadın için uyumlu parçalar seçmelisiniz.
 • Bu uyum renk seçimiyle başlar, desen, kumaş, aksesuar gibi seçeneklerle devam eder. Tercihinizi yaparken erkeğin beklentilerine de cevap verilmelidir.
 • Salsa kıyafetlerinizi ister hazır alın ister özel olarak diktirin fark etmez. Vücut yapınıza ve figürlerin gerektirdiklerine uygun bir model olmasına dikkat etmelisiniz.
 • Bedeninizden daha küçük ya da daha büyük seçimler yapmamalısınız.
 • Bacak hareketlerinin yoğun olduğu bir koreografi gerçekleştirecekseniz etek boyunun kısa olan elbiseler ihtiyacınıza cevap verecektir.

Salsa Aksesuarları Nasıl Olmalıdır?   

Dans AksesuarlarıHer dans türünün kendine özgü aksesuarları mutlaka vardır. Bu tangoda gül olarak dikkat çekerken oryantalde pulla kemerler olarak karşımıza çıkar. Aksesuarın ilk etapta performansta bir önemi olmadığı düşünülse de çoğu zaman koreografi de önemli görevleri vardır. İzleyenlere keyifli anlar yaşatmak için dans malzemelerine yoğunluk vermeli ve pozitif enerjiyle seyircilerin karşısına çıkmalısınız.

Dans aksesuarları seçmenin püf noktaları;

 • Seçmiş olduğunuz tarz aksesuar seçiminde size yol gösterecektir.
 • Kullanacağınız aksesuarları koreografide yer vererek çok daha etkili bir performans yapabilirsiniz.
 • Salsada tercih edilen renkli ve pırıltılı takılar, izleyenlerin ilgisini daha çok çekecektir.
 • Hiphop, tango gibi dans türlerinde erkekler şapka kullanmayı tercih ederek hoş bir görünüm oluşturabilir.
 • Kadınların yapacağı makyajla yansıtmak istediği ifadeyi daha kolay verecektir.

Bachata, cha cha, rumba ve salsa gibi birçok dansın kıyafetlerini bulabileceksiniz. Şık ve modern tasarımlar ışığındaki malzemelerle dansın havasını değiştireceksiniz.